Don't Miss

Tanie hale magazynowe

By on Kwiecień 24, 2018
Tanie hale magazynowe

Czy można zaoszczędzić na budowie hali magazynowej? Optymalizacja obiektów do indywidualnych potrzeb jest jednym ze sposobów na obniżenie kosztów.

Hale magazynowe o różnych gabarytach powinny być zaprojektowane tak, aby można było dostosować je nie tylko do przechowywania towarów. Hale mogą pełnić różne funkcje tak, by przepływ i składowanie towarów było jak najbardziej wydajne i kompleksowe. Z hal magazynowych mogą korzystać firmy logistyczne i spedycyjne. Obiekty powinny być zaprojektowane tak, by były przystosowane do zmieniających się warunków atmosferycznych, ale też by można było je modernizować w przyszłości. 

Tanie hale magazynowe

Budowa hali przemysłowej to duży wydatek dla inwestora. Dlatego firmy wykonawcze proponują rozwiązania, które mają obniżyć koszty realizacji projektu hali. Duże obiekty przemysłowe zawsze wyceniane są na podstawie informacji, które dostarcza zamawiający. Informacje powinny zawierać wysokość i szerokość obiektu, rozwiązania architektoniczne, a także rodzaj materiałów, które mają być wykorzystane do budowy. W ten sposób już na samym początku współpracy zamawiający wie, jakie będą ostateczne koszty budowy obiektu. Optymalizacja znacznie obniża koszty budowy hali.

Hale magazynowe – generalne wykonawstwo

System generalnego wykonawstwa pozwala na obniżenie kosztów realizacji projektu. Coraz więcej inwestorów decyduje się na wykonanie hali stalowej właśnie w systemie generalnego wykonawstwa. Pozwala on na to, by zamawiający jedynie kontrolował poszczególne etapy budowy obiektu. Za dostarczenie i sporządzenie dokumentacji, czy kupno i dostarczenie materiałów budowlanych odpowiedzialna jest firma wykonawcza. Koszty, jakie ponosi inwestor w związku z zakupem materiałów budowlanych, zawierają VAT na poziomie 23%. W przypadku negocjowania cen materiałów przez firmę wykonawczą VAT wynosi 8%. Warto skorzystać z rozwiązań, które znacznie obniżą koszty budowy hali magazynowej. 

About Kasia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *