Don't Miss

Hala produkcyjna

By on Kwiecień 19, 2018
Prefabrykacja stali

Hale produkcyjne w lekkich konstrukcjach stalowych to obiekty dostosowane do potrzeb inwestorów i właścicieli dużych i mniejszych przedsiębiorstw.

Inwestorzy najczęściej wykorzystują hale produkcyjne w przemyśle spożywczym. W obiektach można też prowadzić działalność związaną z produkcją części samochodowych, mebli i innymi gałęziami przemysłu. Hale produkcyjne można wyposażyć w zaplecze biurowe i socjalne. Obiekty są przystosowane do rodzaju wykorzystywanych maszyn i natężenia ruchu. W razie potrzeby hale produkcyjne można rozbudowywać i uzupełniać o dodatkowe moduły.

Hala produkcyjna – budowa

Przed wykonaniem projektu hali produkcyjnej należy wziąć pod uwagę rodzaj prowadzonej działalności oraz produkowanych w obiekcie towarów. Analiza powinna dotyczyć nie tylko wielkości hali, ale również obciążenia stanowisk i maszyn produkcyjnych, a także ich ustawienia. Rozwiązania, które mają być zastosowanie w halach produkcyjnych, powinny uwzględniać rodzaj i technologię produkcji. Logistyka obiektu i możliwość rozbudowy o kolejne moduły również należy wziąć pod uwagę podczas projektowania hali produkcyjnej.

Hala – wyposażenie

Hala produkcyjna powinna być także wyposażona w pomieszczenia sanitarne, a także systemy ochrony przeciwpożarowej. Wszystkie hale produkcyjne powinny być projektowane tak, by w maksymalny sposób można było wykorzystać przestrzeń w obiekcie. 

 

About Kasia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *