Don't Miss

Konstrukcje stalowe – chlewnie

By on Kwiecień 20, 2018
Hale rolnicze - chlewnie

Lekkie konstrukcje stalowe doskonale sprawdzają się w obiektach takich jak chlewnie, obory i stajnie.

Hale rolnicze wykorzystywane mogą być jako obiekty inwentarskie. Murowane budynki często nie spełniają restrykcyjnych wymagań związanych z hodowlą bydła, czy uprawą roślin. Konstrukcje stalowe można montować w bardzo krótkim czasie, w miejscu wskazanym przez inwestora, a co najważniejsze w razie potrzeby przenieść je w inną lokalizację. Dzięki dociepleniu z płyt warstwowych w chlewniach panuje mikroklimat tak ważny przy hodowli trzody chlewnej. Płyty pozwalają też na łatwe utrzymanie obiektu w czystości. 

Konstrukcja stalowa chlewni

Obiekty rolnicze, w których hodowana jest trzoda, wymagają specyficznych warunków, dzięki którym w budynku panowała będzie odpowiednia temperatura i mikroklimat. Konstrukcje stalowe zabezpieczone antykorozyjnie i cynkowane ogniowo spełniają te wymagania. Ponadto izolacja z płyt warstwowych zapewnia odpowiednią ochronę przed wilgocią, przegrzewaniem się budynku, a także chroni go przed uszkodzeniami mechanicznymi. W przypadku chlewni często stosuje się blachownice o zmiennym przekroju.

Izolacja chlewni

Hale stalowe takie jak chlewnie wymagają doskonałej jakości materiałów również, jeśli chodzi o ocieplenie obiektu. Najczęściej w docieplaniu chlewni i innych budynków rolniczych wykorzystywane są płyty z rdzeniem poliuretanowym. Łatwość utrzymania czystości w budynku, a także doskonała izolacja cieplna i odporność na agresywne środowisko to największe zalety płyt warstwowych w przypadku chlewni. 

About Kasia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *