Don't Miss

Konstrukcje stalowe – obory

By on Kwiecień 20, 2018
Hale rolnicze - obory

Konstrukcje stalowe coraz częściej wykorzystywane są w agrobudownictwie m.in. do budowy obór.

Konstrukcje stalowe pozwalają na budowę nowoczesnych, wielostanowiskowych obiektów. Największym wyzwaniem podczas projektowania i budowy obór jest stworzenie odpowiedniego mikroklimatu. Jednak konstrukcje stalowe w obudowie z płyt warstwowych zapewniają odpowiednią temperaturę i wilgotność wewnątrz budynku. Ponadto płyty warstwowe łatwo utrzymać w czystości, co jest bardzo ważne w przypadku hodowli trzody. 

Obory w konstrukcji stalowej

Konstrukcje stalowe z przeznaczeniem na obory powinny spełniać restrykcyjne wymagania dotyczące ochrony przed wilgocią i agresywnym środowiskiem. Czynnikami, na które szczególnie zwraca się uwagę podczas budowy hal rolniczych, są amoniak i uryna. Stworzenie przestrzeni do hodowli bydła, a także możliwość rozbudowy obiektu o nowe stanowiska w przyszłości  to jedne z największych zalet obiektów w lekkich konstrukcjach stalowych. Konstrukcje zabezpieczane są antykorozyjnie i cynkowane ogniowo. Obudowa z płyt warstwowych zapewnia odpowiednie warunki i mikroklimat, które niezbędne są w oborach. 

Izolacja obory

Obudowę obory stanowią płyty warstwowe, najczęściej z rdzeniem poliuretanowym. Zapewniają ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, negatywnymi czynnikami atmosferycznymi, a także agresywnym środowiskiem. Obory wyposażone są w klimatyzatory oraz systemy wentylacyjne i systemy ogrzewania.  

About Kasia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *