Don't Miss

Konstrukcje stalowe – pieczarkarnie

By on Kwiecień 20, 2018
Hale rolnicze - pieczarkarnie

Obiekty rolnicze w lekkich konstrukcjach stalowych zapewniają odpowiedni mikroklimat do uprawy roślin, czy hodowli bydła.

Konstrukcje stalowe mają szerokie zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale również w rolnictwie. Inwestorzy coraz częściej rezygnują z tradycyjnych, murowanych obiektów na rzecz lekkich konstrukcji stalowych w obudowie z płyt warstwowych. Dlaczego? Przede wszystkim hale stalowe można przebudowywać o dodatkowe moduły w razie potrzeby, a w rolnictwie jest to szczególnie ważne. Ponadto płyty warstwowe są materiałem, który łatwo jest utrzymać w czystości, co w przypadku pieczarkarni i innych budynków rolniczych jest dużym ułatwieniem dla inwestora. 

Pieczarkarnie w konstrukcjach stalowych

Pieczarkarnie to obiekty, w których wymagane są odpowiednie warunki do uprawy. Stała temperatura i wilgotność to podstawowe parametry, które powinny być zapewnione w budynku. Konstrukcje stalowe doskonale nadają się do budowy tego rodzaju obiektów. Przede wszystkim można dostosować je do konkretnych potrzeb inwestora, a już na etapie projektu założyć modernizację i rozbudowę pieczarkarni w przyszłości. W obiekcie powinny zostać wydzielone pomieszczenia do zaaranżowania chłodni, miejsca do pakowania, czy kotłowni. Konstrukcje stalowe dają duże możliwości architektoniczne.

Hala stalowa na pieczarkarnię 

Odpowiednia izolacja i ochrona przed przegrzewaniem lub wilgocią to jedne z najważniejszych kwestii, związanych z budową pieczarkarni. Współczynnik przenikania ciepła w pieczarkarniach powinien wynosić 0,45 W/m2 • K – dla ścian, a dla stropów 0,30 W/m2 • K. Konstrukcje stalowe zabezpieczane są antykorozyjnie i cynkowane ogniowo. 

About Kasia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *