Don't Miss

Hala stalowa ocieplana

By on Kwiecień 24, 2018
Ocieplana hala stalowa

Obudowa z płyt warstwowych stanowi doskonałą izolację cieplną dla stalowej konstrukcji. Dlaczego warto zastosować ocieplenie hali z płyt warstwowych?

Bardzo dobra izolacja cieplna budynku, a także optymalne wykorzystanie przestrzeni to najważniejsze kwestie związane z dociepleniem hali stalowej. Ocieplane konstrukcje są bardzo wytrzymałe i stabilne. Są to obiekty całoroczne dostosowane do różnego rodzaju działalności. Ocieplane hale stalowe oferowane są jako gotowe obiekty, ale można też zamówić halę o powierzchni, jaka będzie najbardziej dopasowana do potrzeb inwestora. 

Ocieplana hala stalowa

Płyty warstwowe wykorzystuje się do obudowy obiektów przemysłowych, rolniczych, a także warsztatów, garaży, budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Płyty warstwowe składają się z dwóch okładzin i rdzenia. W zależności od przeznaczenia hali proponowane są trzy rodzaje płyt warstwowych – styropianowe, poliuretanowe i z wełny mineralnej. Najczęściej stosowane są płyty styropianowe, ze względu na dobre parametry użytkowe i przystępną cenę. Obiekty, które wymagają bardzo dobrej ochrony przeciwogniowej, mogą zostać ocieplone płytami z wełny mineralnej. W halach rolniczych bardzo dobrze sprawdzają się płyty z rdzeniem poliuretanowym. 

Docieplenie płytami warstwowymi

Konstrukcje stalowe w obudowie z płyt warstwowych wyróżniają się bardzo dobrą izolacją, odpornością na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Montaż płyt może odbywać się o każdej porze roku, dlatego czas oczekiwania na zakończenie budowy jest znacznie szybszy niż w przypadku obiektów murowanych. Czas wykonania hali z płyt warstwowych to ok. 5 tygodni.

About Kasia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *