Don't Miss

Hale stalowe – cena

By on Kwiecień 20, 2018
Prefabrykaty stalowe

Cena konstrukcji stalowej i samej hali zależy od wielu elementów i ustalana jest indywidualnie z zamawiającym. 

Obiekty murowane są droższe od tych w lekkich konstrukcjach stalowych. Czas oczekiwania na budowę i montaż stalowej hali jest dużo krótszy niż w przypadku tradycyjnego budownictwa. Ceny hal stalowych zależą od kilku elementów, a wycena zawsze przygotowywana jest indywidualnie. Przy założeniu, że inwestor zamawia 50 ton konstrukcji jej cena z malowaniem i montażem to wynosi od 5,80  zł/kg. 

Cennik hal stalowych

Wielu inwestorów decyduje się na zakup hali stalowej, bo koszty jej budowy są mniejsze niż w przypadku hal murowanych. Od czego zależy ostateczna wycena? Przede wszystkim zamawiający powinien dostarczyć informacje o wymiarach hali, materiałach, z których ma być zbudowana, a także jej przeznaczeniu. Przed rozpoczęciem budowy przedstawiany jest szczegółowy kosztorys, a optymalizacja konstrukcji stalowej do konkretnych potrzeb pozwala na ustalenie ostatecznych kosztów budowy już na etapie projektowania.

Budowa hali

Wykonanie hali stalowej można zamówić w systemie generalnego wykonawstwa. Jest to system najkorzystniejszy z punktu widzenia inwestora. Dokumenty potrzebne do budowy obiektu, dostarczenie i zakup materiałów budowlanych, a także wykonanie projektu inwestycji, firma wykonawcza przejmuje na siebie. Inwestor odbiera poszczególne etapy i nadzoruje proces budowy. Również cena budowy hali w systemie generalnego wykonawstwa jest korzystniejsza m.in. ze względu na niższe ceny materiałów budowlanych, jakie uzyskuję firmy wykonawcze. 

About Kasia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *