Don't Miss

Hala stalowa warsztatowa

By on Kwiecień 25, 2018
Hale stalowe warsztatowe

Warsztaty w obudowie z płyt warstwowych dają zamawiającym wiele możliwości architektonicznych i konstrukcyjnych. Właściciele firm, ale także osoby prywatne coraz częściej decydują się na budowę warsztatów i garaży z płyty warstwowej.

Tradycyjne obiekty murowane często nie są wystarczająco dobrze przygotowane do prowadzenia działalności. Ich budowa zabiera znacznie więcej czasu. Warsztat z płyt warstwowych może być dowolnie modernizowany, a także uzupełniany o dodatkowe moduły. Garaże i warsztaty można wyposażyć w dodatkowe elementy takie jak wentylacja, klimatyzacja, a także wykonać podstawowe prace związane ze stolarką drzwiową i okienną. Ważnym elementem, jeśli chodzi o budowę warsztatu z płyt jest brama. Wykonujemy bramy uchylne, przesuwne i inne bramy przemysłowe. Płyty warstwowe w przypadku warsztatów sprawdzają się doskonale jako bardzo dobra izolacja, a także pozwalają na prace w warsztacie niezależnie od pory roku. Do budowy warsztatów najczęściej wykorzystywane są płyty styropianowe. 

Warsztaty w konstrukcji stalowej

Lekka konstrukcja stalowa pozwala na budowę hal warsztatowych dostosowanych do potrzeb zamawiającego. Szybki montaż konstrukcji i nowoczesne wzornictwo przekonują inwestorów do budowy warsztatów w obudowie z płyt warstwowych. W odróżnieniu od murowanych warsztatów, obiekty stalowe pozwalają na wykorzystywanie ich przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Ceny warsztatów w konstrukcji stalowej ustalane są indywidualnie na podstawie informacji dostarczonych przez zamawiającego. Przed stworzeniem projektu należy określić wymiary warsztatu, jego przeznaczenie, a także możliwość przebudowy i modernizacji w przyszłości. 

Budowa hal warsztatowych

Konstrukcja stalowa hali warsztatowej powinna pozwalać na jego rozbudowę o dodatkowe moduły. Konstrukcje stalowe są wytrzymałe i można ponownie złożyć je i zamontować w dowolnym miejscu. Obudowa ścian i dachu hali to najczęściej płyty z rdzeniem styropianowym lub poliuretanowym. Stanowią one na skuteczną ochronę przed przegrzewaniem się i niską temperaturą. Wyposażenie warsztatu obejmuje stworzenie stanowisk do pracy, a także oświetlenia, bram i drzwi. W halach warsztatowych świetnie sprawdzają się naświetla, dzięki którym w obiekcie można korzystać z naturalnego światła. 

 

About Kasia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *