Don't Miss

Konstrukcja stalowa hali – cena

By on Maj 8, 2018
Ile kosztuje konstrukcja stalowa?

Wielu inwestorów decyduje się na wykonanie konstrukcji stalowej hali, a jej cena zależy od wielu czynników.

Konstrukcja stalowa hali lekkiej może być wykonana na indywidualne zamówienie, przy uwzględnieniu parametrów i informacji dostarczonych przez zamawiającego. Co wpływa na cenę konstrukcji stalowej? Firmy wykonawcze biorą pod uwagę kilka elementów. Są to m.in. koszt zakupu stali konstrukcyjnej, stopień trudności wykonania konstrukcji, czy rodzaj zastosowanego zabezpieczenia konstrukcji – zabezpieczenie przeciwpożarowe, antykorozyjne. 

Konstrukcja stalowa hali – cena

Przed rozpoczęciem projektowania konstrukcji inwestor musi dostarczyć informacje na temat szerokości czy wysokości budynku. W ten sposób tworzona jest szczegółowa wycena. Firma wykonawcza tworzy cennik również w oparciu o liczbę otworów w obiekcie – drzwi i okna. Cena konstrukcji zależy też od zabezpieczenia antykorozyjnego, cynkowania i zabezpieczenia przeciwpożarowego. Wszystkie szczegóły ustalane są po otrzymaniu informacji na temat obiektu od inwestora. Stworzenie wyceny i optymalizacja materiałowa są bezpłatne, jeśli inwestora nie ma projektu wykonawczego.

Ile kosztuje konstrukcja stalowa?

Przy założeniu, że inwestor zamawia 50 ton konstrukcji, koszt jej wykonania bez zabezpieczenia korozyjnego wynosi 4,5- 5,50 zł/kg. W przypadku , gdy konstrukcja ma być malowana i montowana w miejscu wskazanym przez zamawiającego jej koszt to 5,80 zł zł/kg. Montaż cynkowanej konstrukcji to 7,10 zł zł/kg, a jeśli konstrukcja ma być zabezpieczona przeciwpożarowo jej cena to 8,30 zł/kg wraz z montażem. 

 

About Kasia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *