Don't Miss

Konstrukcja stalowa hali

By on Kwiecień 19, 2018
Konstrukcja stalowa hali

Rodzaj konstrukcji stalowej powinien być dopasowany do prowadzonej w obiekcie działalności. 

Cena wykonania konstrukcji stalowej zależy od kilku czynników. Firma wykonawcza przy przygotowaniu wyceny bierze pod uwagę parametry obiektu m.in. długość i szerokość, a także cenę zakupu stali konstrukcyjnej i rodzaju zabezpieczeń antykorozyjnych. Na zamówienie inwestora konstrukcja pokrywana jest farbami antykorozyjnymi i ognioochronnymi. Czas wykonania konstrukcji to zazwyczaj kilka tygodni od momentu złożenia zamówienia. 

Konstrukcja stalowa hali

Rodzaje konstrukcji stalowych powinny odpowiadać potrzebom inwestorów. Konstrukcje wieloprzęsłowe, bez słupów wewnętrznych, konstrukcje międzypodłogowe i konstrukcje oparte na różnego rodzajów dźwigarach to najczęściej wybierane typy konstrukcji stalowych.

Konstrukcja stalowa a przeznaczenie obiektu

Duże znaczenie ma dobór odpowiedniej konstrukcji stalowej do rodzaju prowadzonej działalności. Jeżeli inwestorowi zależy na dużej przestrzeni w obiekcie, powinien zdecydować się na konstrukcję bez słupów wewnętrznych, a niższe koszty budowy hali zapewni konstrukcja wieloprzęsłowa. W halach przemysłowych, w galeriach handlowych i w obiektach magazynowych dobrze sprawdzają się konstrukcje międzypodłogowe. Wszystkie rodzaje konstrukcji mogą być obudowane płytami warstwowymi. Dodatkowe konstrukcje zabezpieczane są ogniowo i przeciwkorozyjnie. 

 

 

About Kasia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *