Don't Miss

Konstrukcje stalowe garaży

By on Kwiecień 25, 2018
Garaże w konstrukcji stalowej

Lekkie konstrukcje stalowe wykorzystuje się nie tylko do budowy dużych obiektów przemysłowych, ale również do budowy warsztatów samochodowych i garaży.

Garaże w lekkich konstrukcjach stalowych mogą zostać obudowane płytami warstwowymi. Najczęściej wykorzystywane są do tego płyty styropianowe, których współczynnik przenikania ciepła jest bardzo dobry. Garaże stalowe mogą być używane przez cały rok, a możliwe jest także ich modernizowanie i powiększanie o dodatkowe moduły. Stalowa konstrukcja pozwala na przenoszenie garażu w miejsce wskazane przez zamawiającego. W ten sposób garaż w razie potrzeby może być wykorzystywany na prowadzenie różnego rodzaju działalności. Garaże z płyt warstwowych mogą być jedno lub wielostanowiskowe. Projekt może także obejmować dodatkowe wyposażenie takie jak wentylacja, czy klimatyzacja. 

Konstrukcje stalowe garaży

Obudowa z płyt warstwowych sprawia, że garaże są obiektami całorocznymi, odpornymi na działanie niskich i wysokich temperatur, a także wilgotność i uszkodzenia mechaniczne. Lekka konstrukcja stalowa pozwala na modernizację, a także przebudowę garażu w razie potrzeby, a także dostosowanie go do potrzeb zamawiającego. Konstrukcję stalową garażu wykonuje się z profili zamkniętych, a do ocieplenia budynku stosuje się zazwyczaj płyty styropianowe.

Garaż stalowy – budowa

Budowa garażu stalowego trwa znacznie krócej niż wykonanie murowanego obiektu. Montaż konstrukcji stalowej i płyt warstwowych odbywa się w miejscu wskazanym przez zamawiającego. Garaż może zostać wyposażony także w warsztat, dobierane są też odpowiednie drzwi i bramy. Wymiary garażu ustalane są z zamawiającym. Możliwe jest wykonanie obiektu jedno lub wielostanowiskowego. 

About Kasia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *