Don't Miss

Malowanie konstrukcji stalowych

By on Kwiecień 20, 2018
Malowanie konstrukcji stalowych

Konstrukcje stalowe narażone są na działania czynników atmosferycznych.

Malowanie konstrukcji stalowych to ważny etap podczas budowy obiektu. Aby hala była wytrzymała i służyła przez wiele lat, należy zabezpieczyć ją przed korozją. Odpowiednie materiały konstrukcyjne to oprócz malowania stalowych elementów jeden z najważniejszych elementów zabezpieczenia obiektu przed korozją. Do malowania konstrukcji stalowych wykorzystywane są różnego rodzaju powłoki i lakiery. 

Malowanie konstrukcji stalowych

Konstrukcje stalowe zabezpieczane są przed korozją już na etapie ich projektowania i produkcji. Konstrukcje wykonywane są z prostych elementów, na których nie gromadzi się woda i w ten sposób zabezpieczane są przed korozją. Aby jeszcze bardziej chronić konstrukcje, stosowane są powłoki metaliczne oraz lakiery. Elementy konstrukcji są czyszczone do klasy SA 2,5 i dopiero potem malowane i zabezpieczane przed korozją. 

Konstrukcja stalowa – zabezpieczenie

Malowanie konstrukcji stalowej farbami antykorozyjnymi to konieczność, ponieważ podczas użytkowania, stal może tracić swoje właściwości techniczne. Najczęściej używanymi farbami antykorozyjnymi są farby akrylowe, alkidowe, poliuretanowe czy epoksydowe. 

About Kasia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *