Don't Miss

Wykonywanie konstrukcji stalowych

By on Maj 8, 2018
Wykonywanie konstrukcji stalowych

Wykonywanie konstrukcji stalowych należy powierzyć firmie wykonawczej, która dysponuje wiedzą i doświadczeniem w tworzeniu obiektów lekkich.

Konstrukcje stalowe wykonywane są dla różnych gałęzi przemysłu. Lekkie hale dopasować można do rodzaju działalności. Najczęściej wykorzystywane są jako hale produkcyjne, magazynowe, warsztatowe i hale rolnicze. Wykonywanie konstrukcji stalowych odbywa się po stworzeniu szczegółowego projektu wykonawczego i wyceny dla inwestora. Konstrukcje są optymalizowane pod kątem zużycia stali i dostosowane do potrzeb zamawiającego. 

Wykonywanie konstrukcji stalowych

Tworząc projekt konstrukcji stalowej, należy wziąć pod uwagę możliwość rozbudowy obiektu w przyszłości, a także rozwiązania architektoniczno – budowlane. W ten sposób inwestor ma pewność, że koszt wykonania konstrukcji nie zmieni się w trakcie budowy obiektu. Wykonanie konstrukcji stalowej trwa zwykle kilka tygodni. Czas oczekiwania zależy od kilku elementów i liczony jest od momentu złożenia zamówienia. 

Konstrukcje stalowe – firmy wykonawcze

Firmy wykonawcze pracują w oparciu o kilka systemów m.in. system generalnego wykonawstwa. Jest on najkorzystniejszy z punktu widzenia inwestora. Firma bierze na siebie wszystkie obowiązki związane z zarządzeniem projektem i pracami budowlanymi. Przede wszystkim jednak generalne wykonawstwo obejmuje sporządzanie dokumentacji i uzyskiwanie pozwoleń na budowę. Po stronie wykonawcy leży także obowiązek zakupu i dostarczenia materiałów budowlanych. 

About Kasia

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *